Categories
Čeština (previous blog) Design

Fluent design – Explorer

Návrh prvního designu podle Fluent systému se trochu protáhl, vyjde až tento týden (Zítra)! Jak říká nadpis, vybral jsem si explorer (jako internet explorer🙏⚰?!?)…ne 😃 File Explorer.

 late GIF

Většinu, svého dětství jsem jím opovrhoval 😌. Když jsem viděl jak přede mnou někdo zapne prohlížeč.

File Explorer Win95

Hned následovala otázka: “Ty nepoužíváš Windows Commander?”.

Výsledek obrázku pro windows commander
Windows Commander

Windows Commander byl mnohem přehlednější jedna strana, druhá strana, zkopíruj, hotovo!🙌. Proč by někdo používal to základní okno? Tím, že zároveň otevírám víc a víc složek, jsem v něm objevil zalíbení😍.

Uživatel nebyl zahlcený funkcemi, které nepoužívá, viděl náhledy obrázků a věděl co se skrývá za photo02343.jpg, co v pozdějším Total Commanderu nebylo tak snadné.

 what worried blink staring blinking GIF
Co tam je?

Menší nevýhodou exploreru naopak bylo, že uživatel rovnou neviděl typ souboru. V dnešní době Windows 10, již vyřešené, ale nestal se nám z něj postupně Total Commander? 🤔 Horní lišta plná funkcí, ale které uživatel opravdu používá? Jde to skrýt, super, problém vyřešen,😊 zobrazím ji, jen když budu potřebovat….

To ale nebyl účel, proč se tam funkce umisťovaly 🤓.

windows-10-file-explorer-quick-access

Proto jsem se rozhodl aktuální explorer změnit. Není špatný, ale i když si uživatel může připnout rychlé odkazy má většinu levého sloupce zaplavenou automatickými složkami (chytré připnutí), kam nakonec směřovat nechce. I když byl v poslední době změněn vzhled ikonek, zbytek zůstal při starém.

Díky tomu jsem vybral vhodného kandidáta, kterým chci odstartovat svůj Fluent design challenge. Rád si poslechnu Vaše názory na článek, Windows a jeho prohlížeče nebo cokoliv jiného zde v komentářích nebo na Twitteru @FMastil.

Přeji krásný týden!

Frankie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.