Po trochu delší práci než jsem čekal je konečně File Explorer hotov. Podívejte se na něj!

File Explorer okno
File Explorer redesign

Přístup

V předešlém článku jsem vyzdvihoval výhody klasického “okna” oproti přeplněnému ale propracovanému Total Commanderu. Tyto výhody s sebou nese můj redesign.

Levý panel
levý panel

obsahuje omezené místo pro přidání oblíbených složek, 3 by bylo málo, spíš do 5 složek. Dále obsahuje přístup k nainstalovaným úložištím (cloudům), který je dynamický, je možné vybrat své oblíbené. Za zmínku stojí kategorie Devices, kde se zobrazují jednotlivé disky nebo přidaná zařízení a je možné je zde rovnou bezpečně odepnout. Ve spodní části se nachází rychlý přístup k nastavení a profilu uživatele.

Horní PANEL
horní panel

obsahuje klasické složky, byla odstraněna složka File, osobně jsem ji nikdy nevyužil. Je možné pracovat zcela pomocí zkratek nebo nechat vysunutou lištu s vybranými akcemi, které jsem protřídil. Do lišty bylo přidáno tlačítko pro sdílení, vhodné pro odesílání souborů, fotek, pomocí emailu nebo odeslání na zařízení ať se jedná o Windows, Android nebo iOS zařízení. Poslední tlačítko aktivuje Cortanu, k inteligentní práci se soubory a dalšími možnostmi.

Hlavní Plocha
hlavní plocha

Zobrazuje složky a soubory, je možné zapnout koncovku souborů, která má menší viditelnost než název, zároveň se zobrazuje v ikonce. Je zde možné přeskakovat pomocí navigačních šipek, mít více záložek otevřených naráz, podobně jako Chrome.

Doufám, že to částečně nastínilo mé úmysly s prohlížečem. Jedním problémem, který je možné často vidět, že UI/UX designéři se nechají strhnout navrhováním krásného rozhraní, minimalizací věcí a funkcí. Vychází z toho krásné, ale nepoužitelné rozhraní, doufám, snažme se navrhovat krásná i použitelná rozhraní.

Díky za Váš čas. Rád si poslechnu Vaše názory na článek, Windows a jeho prohlížeče nebo cokoliv jiného zde v komentářích nebo na Twitteru @FMastil.

Frankie

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.