Categories
Čeština (previous blog) Design

File Explorer Fluent Design

Po trochu delší práci než jsem čekal je konečně File Explorer hotov. Podívejte se na něj!

File Explorer okno
File Explorer redesign

Přístup

V předešlém článku jsem vyzdvihoval výhody klasického “okna” oproti přeplněnému ale propracovanému Total Commanderu. Tyto výhody s sebou nese můj redesign.

Levý panel
levý panel

obsahuje omezené místo pro přidání oblíbených složek, 3 by bylo málo, spíš do 5 složek. Dále obsahuje přístup k nainstalovaným úložištím (cloudům), který je dynamický, je možné vybrat své oblíbené. Za zmínku stojí kategorie Devices, kde se zobrazují jednotlivé disky nebo přidaná zařízení a je možné je zde rovnou bezpečně odepnout. Ve spodní části se nachází rychlý přístup k nastavení a profilu uživatele.

Horní PANEL
horní panel

obsahuje klasické složky, byla odstraněna složka File, osobně jsem ji nikdy nevyužil. Je možné pracovat zcela pomocí zkratek nebo nechat vysunutou lištu s vybranými akcemi, které jsem protřídil. Do lišty bylo přidáno tlačítko pro sdílení, vhodné pro odesílání souborů, fotek, pomocí emailu nebo odeslání na zařízení ať se jedná o Windows, Android nebo iOS zařízení. Poslední tlačítko aktivuje Cortanu, k inteligentní práci se soubory a dalšími možnostmi.

Hlavní Plocha
hlavní plocha

Zobrazuje složky a soubory, je možné zapnout koncovku souborů, která má menší viditelnost než název, zároveň se zobrazuje v ikonce. Je zde možné přeskakovat pomocí navigačních šipek, mít více záložek otevřených naráz, podobně jako Chrome.

Doufám, že to částečně nastínilo mé úmysly s prohlížečem. Jedním problémem, který je možné často vidět, že UI/UX designéři se nechají strhnout navrhováním krásného rozhraní, minimalizací věcí a funkcí. Vychází z toho krásné, ale nepoužitelné rozhraní, doufám, snažme se navrhovat krásná i použitelná rozhraní.

Díky za Váš čas. Rád si poslechnu Vaše názory na článek, Windows a jeho prohlížeče nebo cokoliv jiného zde v komentářích nebo na Twitteru @FMastil.

Frankie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.