Categories
Čeština (previous blog) Design Highlights

Highlight Červenec

Uběhla delší doba, co jsem nic nenapsal, mezi tím vyšlo spoustu zajímavých článků  v designerské komunitě i mimo ní. Níže najdete výčet toho nejlepšího ☺️

Go Abstract

Vyšla aplikace pro zálohování a verzování designérských souborů na způsob oblíbeného GIT jmenuje se Abstract a je možné používat ji ve verzi beta

Zatím se zaměřuje na verzování pouze souborů Sketch, ale věřím, že do budoucna přibudou další podporované formáty. Lze očekávat podporu pro Adobe XD. 

Ještě jsem Abstract nezkoušel pro své projekty, ale doporučuji sledovat.

úvodní stránka
Go Abstract

Backup & Sync Google Drive

Začátkem července vyšla aplikace pro snadné zálohování svých dat na uložiště Google. O té pojednává následující článek.

BARVY všude kam se podíváš!

Každý už si musel všimnou, že s Gradienty a pastelovými barvami se v posledním roce roztrhl pytel a na to navazuje spoustu článků pojednávajících o barvách jejich významu použití a nejčastějších kombinací. Sledujte na stránkách Canva.

modrá barva popis
Canva

Grabient? Gradient

Tento týden se objevila stránka s výběrem tich nejlepších gradientů, které je možné nakopírovat do svých projektů. Grabient

Grabient

The Dots

poslední stránkou je The Dots, které mi zaplavují reklamou Facebook a ostatní stránky. Jedná se o stránky pro networking kreativců, kde zároveň mohou vystavovat svou práci. Měl by se tedy řadit do skupiny stránek jako je Dribbble nebo “LinkedIn”. Pokud máte zkušenost rád se dozvím více. 

web stránka
The Dots

Pracuji na taháčku a návodu (playgroundu) pro začátky ve Figmě. Vyšel velký update, který přidává možnost jednoduchého prototypování návrhů a snadného předávání částí designu pro programátory více ve videu zde.

Minulý měsíc jsem navrhoval a programoval nové webové stránky, které brzy budou  k prohlédnutí na webu. Zde malý sneek peek.

Navrhované byly stále ještě ve Figmě, brzy možná pro nějakou dobu vyzkouším Sketch, abych mohl lépe porovnat oba nástroje. Naprogramované pomocí Zurb Foundation namísto klasického Bootstrap.

Přeji krásný týden. ✌️

Zajímavé odkazy

Most Important Color in UI Design – Medium

The necessary rise of emotional design – Medium

Předchozí Highlights

Týdenní highlights 2

Pokud máte nějakou otázku nebo vlastní postřehy napište do komentářů nebo na Twitter @FMastil. Pořád se snažím vypilovat formu jak bych chtěl prezentovat tento blog. 

Frank

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.